Haber

Bakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan ve Kıbrıs’a mesaj!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, “F16’nın modernizasyonu ve yeni bir F16’nın alınması gündemimizin önemli maddeleriydi.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temasları kapsamında geldiği ABD’de Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Bakan Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Blinken ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, toplantının ana gündem maddelerinden birinin ABD’den satın alınacak F16’lar olduğunu belirtti. “F16’nın modernizasyonu ve yeni F16’nın satın alınması da gündemimizde önemli maddelerdi”dedim.

“İsveç şu anda yolun başında”

Konuşmasında İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine değinen Bakan Çavuşoğlu, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini görüştük. Türkiye olarak bugüne kadar atılan adımları memnuniyetle karşıladık. İsveç şimdilik yolun başında. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılması için üçlü bir ahidname imzaladık, burada hangi adımların atılacağı belli” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Blinken’e ABD’nin Türkiye-Yunanistan ve Kıbrıs ilişkilerinde istikrarlı olması gerektiğinin bir kez daha hatırlatıldığının altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu