Haber

Gümüşhane’de istinat duvarı çöktü, mahalle sakinleri büyük korku yaşadı

Gümüşhane’de istinat duvarı çöktü, mahalle sakinleri büyük korku yaşadı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de şiddetli yağışların yumuşadığı toprağın kayması sonucu istinat duvarı çöktü. Mahalleli büyük panik yaşarken, çevrede kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti.

Olay, akşam saatlerinde Gümüşhane il merkezine bağlı Yeni Mahalle Mahallesi’nde meydana geldi. Yeni Mahalle 8’inci sokakta son günlerde etkili olan yağışlar nedeniyle istinat duvarı çöktü. İhbar üzerine olay yerine polis, AFAD ve belediye ekipleri sevk edildi. İncelemelerin ardından bölgeye gelen iş makineleri, çöken istinat duvarı nedeniyle kapanan mahallenin yolunu açtı.

İstinat duvarının büyük bir gürültüyle çökmesi nedeniyle mahalle sakinleri büyük panik yaşarken, olay anında çevrede kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti.

“2 çocuk 5 metre ile hayatını kurtardı”

Olay anında bölgeye geldiklerini ve kaçtıklarını gördüklerini ifade eden Abdurrahim Akan, “Akşam 7-7:30 sıralarında mahallede oturuyorduk bir ses geldi, koştuk gördük. duvarın çöktüğünü, buraya geldiğimizde iki çocuk yukarı doğru koşarken çocuklar 5 metre farkla canını kurtardı.” .

Abdulkerim Çimen de, “Gürültü ve toz nedeniyle buraya geldik, çok şükür burada çocuk yoktu, çünkü hava soğuktu, çocuklar hep burada oynuyorlardı. Çok şükür can kaybımız olmadı ama Burada mağduriyet.”

haber-tortum.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu