Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden kadın personele meme kanseri eğitimi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Eğitime, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç katılırken, Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Kayseri Kızılay Hastanesi iş birliğiyle kadın çalışanlara yönelik meme kanseri farkındalığını artırmaya yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Belediye ve şirketlerinde görev yapan kadın çalışanlara yönelik Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen seminerde, Kayseri Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli, meme kanserini ve korunma yollarını anlattı. Meme kanserinde erken teşhisin önemine vurgu yapan Akşehirli, meme kanserine her 8 kadından 1’inde rastlandığını belirterek, daha önce bu kadar sık ​​görülmediğini ancak bu sayının giderek arttığına dikkat çekti.

Kayseri Kızılay Hastanesi Hasta Hizmetleri Müdürü Demet Çakaloğlu hastane hakkında bilgi verirken, katılımcılar meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pembe kurdeleler taktı.

BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’TAN AKŞEHİRLİ’YE TEŞEKKÜR

Öte yandan eğitim programına Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Eğitime Memduh Büyükkılıç da katılırken, Kızılay Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Seyfi Akşehirli’ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti. Önder Büyükkılıç, “Hocamıza teşekkür etmek için uğradım, gerçekten bu alanda en hayran olduğumuz büyüğümüzdür, sizi aydınlatır. Önlem alınması bağlamında daha erken harekete geçmeniz için bir fırsattır, teşekkür ederiz. “Maşallah katılım güzel, onlar bizim canımız, ruhumuz, bizi biz yapan canlarımızdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu