Haber

Vecdet Öz: “ATA İttifakı Resmen Sona Erdi”

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan’ın ikinci cinsiyet tavrı merakla bekleniyor. Ankara’da hareketli saatler yaşanırken son açıklama ittifak bileşenlerinden Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’den geldi.

Halk TV canlı yayınına katılan Vecdet Öz şunları söyledi:

‘Seçildik. Seçim sonuçlandı. Milli irade bize yüzde 5 oy verdi. Seçim devam ediyor. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Milli irade üzerinde baskı yoktur. Biz diyoruz ki; biz öyle düşünüyoruz ATA Alliance’ın kuruluş sebebi; muhalefet. Birinci önceliğimiz gücün kaldırılmasıdır.

Öyleyse; Şu anki tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nu bizzat desteklemekti. Bu destek kararımızı kendisine ilettik. Bu bizim demokratik hakkımızdır. Dolayısıyla seçmenimize şunu söylüyoruz, biz böyle karar verdik.

Ümit Hoca’ya ‘nasıl karar vereceksin’ diye sordum. Yönetimimize soracağız” dedi. hadi dedim Biz de kararımızı açıkladık. İttifakı bilirsiniz; Seçimle başlar ve seçim bittiğinde biter. İkinci tipe takılırsanız devam eder. CET Alliance resmen sona erdi. Nezaketten birbirimize sorduk. Ümit Hoca’nın kararına saygı duyuyorum. Sinan Ogan da bir oy aldı, istediği gibi hareket edebiliyor. sana saygı duyuyoruz

Biz yola çıktığımızda muhalefet ittifakı olarak yola çıktık. Hükümeti desteklemek planımız içinde değildi. Kazanmak istedik.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu