Haber

Başkan Büyükakın, Derince İmaret Camii’nde vatandaşlarla sohbet etti

Önder Büyükakın, Büyükşehir tarafından onarılan ve güzel görünmesini sağlayan Derince İmaret Camii’nde vatandaşlarla toplantıya geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal mahallelerde vatandaşların ortak kullanım alanı olan ibadethanelerin bakım ve onarım çalışmalarını sürdürürken, yeni yapılan çok sayıda camiye de maddi destek sağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, kubbeleri kabartmalı alüminyumla kaplanan, avlusuna revak yapılan ve diğer eksiklikleri tamamlanarak estetik bir görünüme kavuşan Derince Çınarlı Mahallesi’ndeki Eskiyol İmaret Camii’ni ziyaret etti.

Başkan Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ve AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan ile birlikte Cuma namazını Eskiyol İmaret Camii’nde kıldı.

Cemaatle çay içip sohbet ettik.

Önder Büyükakın, cuma namazının ardından caminin bahçesinde çay içerek, sohbet ederek Derince Çınarlı Mahallesi Muhtarı İbrahim Sümer, İmaret Camii Dernek Başkanı Şaban Tüner ve vatandaşların taleplerini dinledi. Camide incelemelerde bulunan ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Lider Büyükakın, caminin hoş bir görünüme sahip olduğunu belirterek, imkanları ölçüsünde ibadethanelerin bakım ve onarımına destek olduklarını ifade etti.

VATANDAŞTAN LİDERE TEŞEKKÜR

Zamanla yıpranan ve sızdıran kubbeleri kabartmalı alüminyum ile kaplanarak sağlamlaştırılan caminin revakı ve tentesi yapılan camiden mahalle muhtarı, dernek başkanı ve vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek Önder Büyükakın’a teşekkür ettiler. avlusunda inşa edilmiş olup, diğer eksiklikler donatı takviyesi ile tamamlanmıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu