Yaşam

DEÜ Eğitime Yatırıma Devam Ediyor

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), arka arkaya gerçekleştirdiği teknoloji ve eğitim merkezi yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda DEÜ’de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde “Ticaret Ustası Laboratuvarı” açılmıştır. Öğrencilerin özel programlarla kendilerini geliştirme ve finansal piyasaları anlama fırsatı bulacakları merkezin açılışında konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Yarının finans uzmanlarını yetiştirecek olan merkezimiz, doğrudan yerel ve küresel dinamiklerin yorumlanmasında öğrencilerimize uzman desteği sağlayarak kariyer gelişimlerine katkıda bulunmaktır.”

 

Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), teknoloji ve eğitim merkezi yatırımlarına devam ediyor. Son olarak DEÜ’de öğrencilerin özel programlar aracılığıyla sanal süreç olanaklarını kullanarak finansal piyasaları anlama ve kendilerini geliştirme fırsatı bulacakları “Trade Master Laboratuvarı” açıldı. DEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin Buca Dokuzçeşmeler Yerleşkesi’nde açılışı; DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, İş Yatırım Menkul Değerler İzmir Şube Müdürü Ercan Okuyucu, DEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Egeli, DEÜ akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

 

3. BÖLÜMDE 40 BİLGİSAYAR VAR

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İş Yatırım A.Ş. Üniversite tarafından Üniversiteye kazandırılan Ticaret Yüksek Lisans Laboratuvarı 3 bölümden ve 40 adet özel bilgisayardan oluşmaktadır. DEÜ öğrencilerinin bölümlerinde aldıkları derslerle entegre çalışarak finansal okuryazarlıklarını artırma fırsatı yakalayacakları merkez, bilimsel etkinliklerin yanı sıra alanla ilgili farklı yarışmalara da ev sahipliği yapmayı hedefliyor. İş Yatırım A.Ş.’nin yürütmekte olduğu “Kampüste Ticaret Ustası” projesinin paydaşı olarak hayata geçirilen laboratuvar, ilgili bölümlerde öğrenim gören öğrencilerin özel olarak finansal piyasaları anlamalarına değerli katkılar sağlayacaktır. programlar.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİN GELİŞİMİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Merkezin açılış töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, öğrencilere yerel ve küresel dinamiklerin yorumlanmasında uzman temeli sağlayacak Ticaret Usta Laboratuvarı’nın değerine dikkat çekti. Merkezin DEU akademisyenlerinin elde ettikleri bilgileri değerlendirmelerine ve araştırma yapmalarına olanak tanıyacağını belirten Rektör Hotar, “Ülkemizin 11. Kalkınma Planı’nın öncelikli alanlarına odaklanan araştırma üniversitemiz akademik, öğrencilerimizin mesleki ve bireysel gelişimi. Bu noktada ekonomiyi, piyasaları, kamu ve özel sektördeki gelişmeleri yakından takip eden kurumumuz, öğrencilerimize uzmanlık alanları ile ilgili alan bilgisi vermekte; Buradaki işleyişi ve teknolojileri deneyimleyecekleri ortamları oluşturuyorlar. Bu merkez, üniversitemizin ‘Trade Master Campus’ projesinde paydaş olan İİBF Fakültemize yaptığı yatırımlardan biridir.”

 

“SADECE HAM BİLGİ ÖĞRETMİYORUZ”

Eğitim planlarında tanımlanan yükseköğretim kurumlarının misyonunun öğrencilerine sadece ham bilgiyi öğretmek olmadığının altını çizen Rektör Hotar, “Burada olması gereken konu, bireye bağımsız yorumlayıp değerlendirme yeteneği kazandırmaktır. . Üniversitelerin başarısı da aslında bu süreçte ortaya çıkıyor. Meslekleri adına sorumluluk ve inisiyatif almalarını istediğimiz öğrencilerimizi bilgilendirerek ve olası risk faktörlerini göstererek ilerlemelerine destek oluyoruz. Yarının finans uzmanlarının yetiştirileceği merkezimizin Üniversitemize kazandırılmasında emeği geçen akademik ve idari kadromuza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.”

 

“ÖZEL OLAN DENEYİM”

Açılış töreninde konuşan İş Yatırım Menkul Pahalar İzmir Şube Müdürü Ercan Okuyucu, merkezin bir DEÜ mezunu olarak Üniversiteye kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ticaret Ustası Laboratuvarı’nın öğrencilerin mesleki gelişimlerinde değerli bir kaynak olacağını vurgulayan Okuyucu, “Açılışını yaptığımız merkezimiz gerçekten de DEÜ’lü öğrenciler için paha biçilmez bir deneyim olacak. Burada kendini geliştiren, zaman ve emek harcayan öğrenciler buradan ayrıldıktan sonra kariyer basamaklarını hızla yükseldiklerini göreceklerdir.”

 

DEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Avni Egeli yaptığı konuşmada merkezin öğrencilerin finansal piyasaları anlamalarına sağlayacağı katkıya dikkat çekerek, “Rektörümüz Prof. Nükhet Hotar’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Laboratuvarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Ticaret Yüksek Lisans Laboratuvarı’nın açılış töreninin ardından DEÜ Rektörü Prof.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu