Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Gaziantep’te veteriner hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri, depremden etkilenen Gaziantep’te küçükbaş ve büyükbaş hayvanları denetleyip muayene ediyor, hastalıkları da tedavi ediyor.

Koordinatör belediye olarak depremden etkilenen illerden Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde değerli çalışmalara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvan sağlığıyla da yakından ilgileniyor. Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’nde görev yapan veteriner hekim ve teknikerler küçükbaş ve büyükbaş hayvanların muayene ve muayenelerini yapmakta, ayrıca hastalıkları tedavi etmektedir.

MUAYENE VE TEDAVİSİ YAPILDI

Bölgede görev yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Serkan Sabuncu, kırsal kesimdeki eksikliklerin giderilmesi için çalıştıklarını söyledi. Sabuncu, “Gaziantep Nurdağı ilçesinde veterinerlik hizmetlerinde eksiklikler olduğunu gördük. Sorumlu olduğumuz kırsal alanlarda bu eksikliklerin giderilmesi için gebelik muayenesi, iç-dış parazit uygulaması, hastalık teşhis ve tedavisini gerçekleştirmekteyiz. Küçük ve büyükbaş hayvanların aşılanmasını destekliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

eruh-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu